Пешевски ги претстави македонските инвестициски можности пред германски стопанственици

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски денеска имаше работна средба со германски стопанственици

Прочитај повеќе

Груевски: Кондарко намерно го бојкотира прочистувањето на избирачкиот списокот

Груевски апелираше до претседателот на СДСМ, Зоран Заев и до претседателот на ДИК, Кондарко, веднаш да започнат со прочистување на изборниот список, бидејќи Комисијата е надлежна за тоа.

Прочитај повеќе

Линкевичиус и Корлацеан: Постигнат е напредок во реформите и спроведувањето на обврските

Линкевичиус и Корлацеан порачаа да продолжат конструктивните чекори во насока на независноста на судството, слободата на медиумите, подобрувањето на владеењето на правото.

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ако не може да ги поздрави вработувањата, тогаш нека молчи!

Доколку од СДСМ немаат храброст да ја поздрават мерката за вработување на 1.600 лица од социјално ранливите категории, барем да молчат и да се сокријат во сопствениот гнев и омраза.

Прочитај повеќе

Претседателот Иванов организира свечен прием по повод посетата на почесните конзули

Претседателот Ѓорѓе Иванов вечер, по повод посетата на почесните конзули на Македонија во повеќе земји, ќе приреди прием во Музејот на македонската борба за државност и самостојност.

Прочитај повеќе

Избрaни 1.600 лица што ќе бидат вработени во државни институции

Избрани се 1.600 лица од социјално ранливи категории кои ќе бидат вработени во државните институции и органи согласно огласот за вработување на лица од социјално ранливи категории објавен од ЈП „Македонски шуми“.

Прочитај повеќе

Курир: Георгиевски и Заев ги спојува градежен бизнис

Љубчо Георгиевски, пред извесно време донел одлука да инвестира во Струмица, и тоа најверојатно во зградите кои ги гради Зоран Заев, пишува порталот „Курир“, кој ги анализира односите меѓу овие двајца политички лидери.

Прочитај повеќе
Scroll To Top