СДСМ: ДПМНЕ измислува лажни случаи за да го прикрие скандалот со Мицкоски

Нервозата во ВМРО-ДПМНЕ очајно штанца непостоечки случаи за да го покрие скандалот со Мицкоски кој ги лажеше граѓаните, реагираа од владејачката СДСМ.

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Евро Заев суши лаже, Мицкоски имаше два договори, едниот со надомест другиот про боно

Евро Заев продолжува да ја лаже јавноста, и не само што лаже туку суши лаже, порачуваат вечерва од ВМРО-ДПМНЕ за објавата колку пари земал Мицкоски како советник на Груевски.

Прочитај повеќе

Кому повеќе му одговараат предвремени избори

Уште од прогласување на независноста и во текот на своето самостојно постоење како држава, Македонија има изборна практика од серија предвремени изборни циклуси, што беше особено изразено во последните 11-12 години.

Прочитај повеќе

Заев треба да даде согласност за договорот за името до 9 јуни

Македонската Влада треба да даде согласност на текстот на договорот до 9 јуни. Ова е барањето што му било пренесено на премиерот Зоран Заев од страна на САД, дознаваме неофицијално од дипломатски извори.

Прочитај повеќе

Груевски: Почнува паѓањето на СДСМ, одличен и моќен народен собир

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевси иако вчера не се појави на протестот организиран од неговиот наследник, Христијан Мицкоски на Фејсбук го категоризираше како „одличен и моќен народен собир“.

Прочитај повеќе

СДСМ: Мицкоски само го следи Груевски, барањето за избори е блеф

Владејачката партија смета дека вечерашниот митинг како и на секој митинг на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 12 години, повторно ги имал истите пораки за поделби на ваши и наши и за враќање назад.

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ви се закануваа дека ќе ве бркаат од работа за да ве премислат, но се појавивте во голем број

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред насобраниот народ на протестот пред Влада рече дека ова се историски мигови за Македонија за кои е потребно сила, договорност, одлучност.

Прочитај повеќе

Груевски не се појави пред Владата, го поддржа протестот само преку „Фејсбук“

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, не се појави на протестот што го организираше неговата партија пред Владата.

Прочитај повеќе
Scroll To Top