(ВИДЕО): Архива „бомба“ на СДСМ во која Јанкулоска и Мијалков договараат за случајот „Сопот“

Специјалното јавно обвинителство денеска ја предаде аудио снимката на судот за предметот „Сопот“ како доказ од телефонскиот разговор меѓу поранешната прва полицајка Гордана Јанкулоска и екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков.

Прочитај повеќе

Шилегов: За одлуките за Скопје 2014 консултација со стручната јавност, моето мислење не е релевантно

Новоизбраниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов, вечерва во гостување на телевизија Телма рече дека проектот Скопје 2014 има два аспекта: криминален и естетски.

Прочитај повеќе

Беса и Алијансата за Албанците ѝ дишат во врат на ДУИ

Денеска и официјално движењето Беса и Алијанса за Албанците објавија дека ќе коалицираат во вториот круг на локалните избори, што ќе се одржи на 29 октомври.

Прочитај повеќе

Можат ли БЕСА и Алијансата да му го „загорчат“ вториот круг на Ахмети?

Предводниците на БЕСА и Алијансата за Албанците вчера попладне постигнаа договор за коалиција во вториот круг на локалните избори закажани за 29 октомври со тоа што партиите ќе дадат поддршка за тие кандидати кои им се во игра во борбата со ДУИ.

Прочитај повеќе

Груевски го предупреди Рама дека Тиранската платформа нема да придонесе за пријателството

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со премиерот на Република Албанија, Еди Рама.

Прочитај повеќе
Scroll To Top