Груевски, Рангелова и Јанакиески седнаа на обвинителна клупа за „шамарите во Општина Центар“, но судењето се одложи

Никола Груевски, , поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, денеска се појавија на судењето во Основниот суд Скопје 1 и седнаа на обвинителна клупа.

Прочитај повеќе

СДСМ Прилеп: Ќе има гасификација на Прилеп за живот за сите

Три изборни циклуси, Марјан Ристески, лажно ветуваше гасификација на Прилеп. Наместо за гасификација, тој бесрамно ги трошеше парите на граѓаните за прошетки во Австралија, Америка, Европа.

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ oстро реагира на изјавата на Заев за “Поткуп”

Опозициската ВМРО – ДПМНЕ ја оцени како скандалозна изјавата на премиерот Зоран Заев, по одложувањето на судското рочиште за случајот „Поткуп“.

Прочитај повеќе

Груевски од Неготино: Време е да го испорачаме одговорот за штетните политики и уривањето на институциите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг во Неготино истакна дека очекува победа на претстојните локални избори, а потоа и распишување нови предвремени парламентарни избори.

Прочитај повеќе

Заев во Гевгелија: Хациендата на Франгов поголема атракција од казината

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерна на митингот во Гевгелија порача дека оваа општина може да стане европска бидејќи е портата на нашата европска Македонија.

Прочитај повеќе

Груевски: По 15 октомври ќе почне нов живот во Македонија

Кандидатот за градоначалник на Кочани, Ратко Димитровски, како и носителот на советничката листа Лазар Митев вечерва пред кочанчани ги претставија програмите за претстојните локални избори

Прочитај повеќе

Кандидатот на ДПА за Струга се откажа и не ја почна кампањата за градоначалник

Додека изборната кампања зема замав, попладнево беше соопштено дека ДПА на Мендух Тачи се повлекува од трката за избор на градоначалник на Струга.

Прочитај повеќе

СДСМ ќе го поддржи кандидатот за градоначалник од ДУИ за Чаир, ДУИ ќе даде поддршка на Петре Шилегов

СДСМ и ДУИ на претстојните локални избори на 15 октомври ќе дадат взаемна поддршка на кандидати за градоначалници во некои општини кадешто немаат свои предлози.

Прочитај повеќе

Георгиевски му порача на Груевски да ја реформира партијата и да си оди

Екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, а сегашен претседател на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски му порача на својот некогашен сопартијец и министер за финансии во неговата влада, Никола Груевски да го следи неговиот пример, да си даде оставка од партијата.

Прочитај повеќе
Scroll To Top