„ПОТКУП“ ПРЕД ФИНИШ: Ќе чуе ли Заев ослободителна пресуда?

Јавноста денеска ќе ја слушне пресудата за случајот „Поткуп“..

Дали кривичен суд ќе донесе ослободителна пресуда за случајот во кој првиот човек на владата Зоран Заев е обвинет дека како градоначалник на Струмица барал поткуп од приближно 160 илјади евра од струмичкиот бизнисмен Иван Николов Сачевалиев за легализација на градежно земјиште.

Премиерот на претходното рочиште кажа дека очекува ослободителна пресуда а по рочиштето денеска во суд, следува потегот на ЈО од чија одлука како ќе постапи со обвинението ќе зависи и судската одлука


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top