Повеќе од 4 000 полицајци ги обезбедуваат протестите во Солун

Протестите беа планирани пред Меѓународниот саем, каде што Ципрас ќе се сретне со делегација на американски бизнисмени предводени од министерот Вилбур Рос..

Повеќе од 4 000 полицајци се присутни во Солун, каде денеска се најавени протести против мерките за штедење. 

Премиерот Алексис Ципрас ќе ја објави својата нова економска платформа по долг период на странска помош која ја добиваше Грција.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top