Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ повторно ја окупираа говорницата

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ повторно ја окупираа собраниската говорница.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ повторно ја окупираа собраниската говорница, откако координаторот на пратеничката група Илија Димовски побара пауза, а собранискиот спикер Талат Џафери не му одобри.

„Го кршите Деловникот, го кршите Уставот и го кршите Охридскиот рамковен договор“, го обвини Димовски.

„Под овие услови не ви давам пауза, седнете си на местата“, му одговори Џафери.

Откако се смири тензијата во Собранието, Џафери даде пауза од еден час.

Фото: СДК.МКCopyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top