Празни плажите во Бугарија - лежалка е 5 евра, а добиваш само вода

Бугарските туристички работници се жалат на лошата турстичка сезона..

Причина за тоа е што закупците на плажите наплаќаат 10 лева за изнајмување лежалка, па затоа плажите зјаат празни. 

За 5 евра туристите е добиваат само шишенце минерална вода.

Празните лежалки говорат за тоа дека годинава е драстично намален бројот на туристи, а особено е алармантна состојбата во Албена и Сончев брег.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top