Прекрасни вести: Поранешниот фудбалер на Ливерпул ја победи тешката болест

Покрај Ливерпул, во играчката кариера тој беше член и на Њукасл, Сарагоса, Виљареал, Валенсија и Селта..

Некогашниот фудбалер на Ливерпул, Хозе Енрике ја доби најтешката битка во животот. Минатата година му беше дијагностициран тумот на мозокот поради што беше принуден да ја заврши кариерата.

По операцијата и бројните терапии од оваа борба излезе како победник. Самиот се пофали на социјалните мрежи.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top