Премиерлигата постави рекорд во ЛШ кој не им успеал дури ни на „силните“ шпански екипи

Шампионскиот трофеј во ЛШ две години по ред им припаѓа на Реал Мадрид, а сезонава ќе имаат пеколна задача да дојдат до финале, со оглед на големата конкуренција..

Но, за промена оваа сезона, пет екипи од Премиерлигата се најдоа во завршниот дел од ЛШ, односно во елиминационата фаза, нешто што досега им нема успеано.

Англичаните се првата нација која успеала да протне пет екипи во елиминационата фаза од ЛШ, со што се докажува дека англискиот фудбал оди во нагорна линија.

Наскоро ќе се случи ждрепката, а првите елиминациски средби се закажани за 12, 13 и 20 и 21 февруари.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top