Претседателот на бугарскиот парламент во Скопје

Главчев во посета на Република Македонија.

Претседателот на 44. Народно собрание на Република Бугарија Димитар Главчев денеска ќе престојува во работна посета на Република Македонија. Тој притоа ќе има средба со претседателот на македонскиот парламент Талат Џафери.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top