Претставник на Интегра се сретна со кинески претставник за автомобилската индустрија во Македонија

Поранешниот заменик градоначалник на Ливерпул имаше средба со поранепен кинески градоначалник на Нанџинг во врска со потенцијален инвеститор во Македонија..

М-р Петар Ристевски - Претседател на Стратегискиот совет на ИНТЕГРА и новиот партиски извршен директор (поранешен заменик градоначалник на Ливерпул, Нов Јужен Велс - Австралија) се сретна со Lu Bing поранешен заменик градоначалник на Nanjing, China - Jiangsu провинцијата прави цирка 150 милијарди БДП годишно.

Разговарано е за можностите за заеднички инвестиции во инфраструктурата, трговијата и автомобилската индустрија во Македонија.

ИНТЕГРА работи посветено на анимирање на потенцијални инвеститори во татковината во тесна корелација со успешните бизнисмени помеѓу Македонците иселеници низ светот.

МАТ Стратегијата на ИНТЕГРА ги дава првичните резултати, со Божја помош...новата македонска ренесанса ќе стане реалност.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top