Принцот Филип направил сообраќајка

Принцот Филип е неповреден по сообраќајната несреќа, објави службата на Бакингамската палата. Тој по несереќата беше примен во болница во свест, но под силен шок..

Несреќата се случила во близина на Сандрингемската палата , округот Норфолк, а локалната полиција го испитувала инцидентот.

Според податоците, автомобилот на 97-годишниот принц се судрил со друг автомобил. Две лица патувале вонего  кои претрпеле мала повреда.

Мажот на кралицата Елизабета II и покрај предупредувањата дека е стар сеуште го вози својот автомобил.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top