Приведените судии се суспендирани од работа

Доцна синоќа заврши сослушувањето во Кривичниот суд..

Судскиот Совет на седница одлучи за суспензија на судиите приведени во вчерашната полициска акција „Jустиција“.

Доцна синоќа заврши сослушувањето во Кривичниот суд. Судиите и стручните соработници се товарат за несовесно работење со што го оштетиле буџетот за над 1 милион евра.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top