Продолжуваат протестите на ВМРО ДПМНЕ

ВМРО ДПМНЕ и денеска протестираше пред Министерството за правда, поради приведените за случувањата на 27 април во Собранието..

– Нема да не исплашат како што нема да ги исплашат и тие кои останаа и вечерва  дома. Се надевам дека ќе станат и ќе дојдат утре со нас тука – рече во својот говор Оливер Андонов од ВМРО ДПМНЕ.

Тој ги повика граѓаните и утре да излезат на протест.

На протестот присутен беше и лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top