ПРОФЕСОРКАТА ПАВЛОВА-ДАНЕВА: ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ НОСИ БЕЗ ОПОЗИЦИЈАТА

Според Донева законот не смее да биде донесен без присуство на опзицијата.

Законот за употреба на јазиците, кој е од големо политичко значење не треба да се носи без присуство на опозицијата, вели професорката Ана Павлова Данева, додавјќи дека тој не смее да биде усвоен ниту по скратена постапка.

Според Данева, чиј став го пренесува порталот Фактор, европското знаменце, што беше придодадено на Законот, никому не му бил јасно зошто тоа било направено.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top