Проколната Аргентина: Се повреди уште еден важен војник од четата на Меси

На неполна недела пред почетокот на Светското првенство, аргентиската репрезентација се соочи со уште еден голем проблем..

По Мануел Лансини, кој дефинитивно нема да патува за Русија, “гаучосите” останаа и без искусниот Евер Банега кој требаше да биде еден од најзначајните фудбалери на селекцијата. Тој доживеа повреда на листот и минимални се шансите да се најде во авионот за Мундијалот.

Без двајцата важни играчи Меси ќе мора да атакува на титулата на Мундијалот што воопшто нема да биде лесно.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top