Пропадна планот на Солскјер: Двајца играчи што ги посакуваше, сепак не доаѓаат на „Олд Трафорд“

Екипата на Манчестер Јунајтед се поврзуваше со двајца фудбалери кои претставуваат голема надеж за англискиот фудбал, Џејдон Санчо и Калум Хадсон Одои..

Од тие трансфери сепак нема ништо.

Солскјер е решен да доведе еден десен бек, двајца играчи за врска и крилен играч, а тоа дефинитивно нема да биде еден од овие двајца играчи.

Челзи реши да не го пушта Одои да замине никаде и ризикува да го загуби без обештетување во 2022. година, а Борусија Дортмунд исто така не е расположена да го продаде Санчо бидејќи веќе го продаде Пулишиќ во Челзи.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top