Проштална средба со Австралиската амбасадорка

Димитров се сретна со Австрлиската амбасадорка Џулија Фини.

„Проштална средба со Julia, амбасадорката на Австралија. Прекрасен човек и дипломат, ќе ни’ недостасува. Благодарност за зближувањето на односите и на првата посета на МНР на Австралија на Македонија во текот на нејзиниот мандат.“ - напиша Димитров на својот Фејсбук профил.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top