Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи протестен марш во Кавадарци на кој ќе се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски..

Протесниот марш ќе тргне од кај кружниот тек „Сашко Гешковски“ до спомен плочата и паметникот во Кавадарци посветен на формирањето на првиот комитет на ВМРО, после Солунскиот.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top