Проверете ги сметките: УЈП префрла пари на илјадници граѓани од мерката Мој ДДВ

УЈП ја почна исплатата на финансиски средства кон граѓаните како дел од мерката за поврат на ДДВ за второто тримесечје од проектот МојДДВ..

Оваа информација ја потврди и директорката на УЈП Сања Лукаревска, која соопшти дека три милиони и осумститини илјади евра ќе легнат на сметките на граѓаните во следните неколку дена.

Само во јануари оваа година бројката на нови корисници во проектот пораснала за над 23 илјади.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top