Путин не ја исклучува можноста Европа да се приклучи на "турскиот тек" преку Грција

Рускиот претседател Владимир Путин го прими грчкиот премиер Алексис Ципрас во Москва..

Русија е подготвена да ја разгледа можноста грчките компании да учествуваат во руските проекти за снабдување со гас во Европа, рече Путин.

Тој не ја исклучи можноста за вклучување на јужна Европа во турскиот тек преку Грција. Рускиот претседател рече дека е подготвен да ги спроведе, заедно со Атина, големите инфраструктурни проекти.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top