Путин се надева дека Трамп ќе присуствува на Денот на победата во Москва

Тој изјави дека не планира да се сретне со Трамп пред предложениот датум..

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека се надева оти неговиот американски колега, Доналд Трамп, може да дојде во Москва за да го одбележи Денот на победата, 9 мај следната година.

Путин на самитот БРИКС во Бразил рече дека Москва е подготвена да води разговори со Вашингтон, пренесува Ројтерс.

Единаесеттиот самит на пет економии во развој – Бразил, Русија, Индија, Кина, Јужна Африка (БРИКС) се одржува во главниот град на Бразил.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top