ПУТИН: Северна Кореја нема нуклеарно оружје туку има трилиони минерали!

Рускиот претседател Владимир Путин го разнесе вистинскиот сигнал дека светот е на работ на сеопфатна нуклеарна војна..

Според Путин, приказната што се наметнува во главните медиуми дека Северна Кореја има нуклеарно оружје е целосна измислица.

 “Северна Кореја нема никакво нуклеарно оружје.Ова е лагата што ја принудуваат луѓето од западните медиуми во сопственост на претпријатијата”, изјави Путин за време на емоционално наелектризиран напад од Q & A сесија во Сочи. “Тие знаат дека лесно можат да ги предизвикаат Северна Кореја и тие ќе реагираат, но приказната дека тие се закана е лажна”. “Ќе ви кажам факти за Северна Кореја: Немаат нуклеарни бомби. Имаат банки под контрола на Западот, а не зависат од американскиот долар. Она што го имаат, е земјиште богато со богатство на нерасчистени минерали “.

Доналд Трамп пак во вторникот рече: “Северна Кореја најдобро да не прави повеќе закани за САД. Тие ќе бидат исполнети со оган и бес како што светот никогаш не видел”.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top