Рама: Албанија го поддржува дијалогот Косово-Србија

Албанскиот премиер Еди Рама вечерва во обраќањето пред дипломатскиот кор во Тирана изјави дека неговата земја го поддржува дијалогот Косово-Србија и оти него треба да го гарантираат САД и ЕУ..

– Албанија го поддржува дијалогот и го поттикнува конечниот договор меѓу Косово и Србија, кој ќе го прифатат и гарантираат САД и ЕУ. Точка! Другите се сиромашни умови и маскарада на политичарите – истакна Рама.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top