Рамос доби провокативно прашање, па одговори: Мојата совест е чиста

„Црвената фурија“ денеска гостува на „Вембли“ во првото коло од Лигата на нациите. Ќе биде тоа прва средба на Рамос со навивачите на Ливерпул после финалето во ЛШ кога Реал Мадрид славеше со 3-1..

Англиските новинари повторно не му дават мира на капитенот на Шпанија, Серхио Рамос и го прашаа за моментот кога Мохамед Салах се повреди.

„Не се грижам за тоа како ќе ме дочекаата навивачите. Никогаш не сум сакал да повредам играч на терен, мојата совест е мирна во врска се што се случи таа ноќ. Знам дека англиските навивачи спрема играчите се однесуваат како што заслужуваа, така да немам причина за загриженост“ истакна Рамос.

Мечот Англија – Шпанија на програмата е вечерва со почеток од 20:45 часот.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top