Расте рејтингот на Трамп, по подобрувањето на односите со Северна Кореја

Американскиот претседател Доналд Трамп ужива во својот досега најзабележливо надворешнополитичко постигнување, враќањето на тројцата Американци кои беа во затвор во Северна Кореја..

Како што оценува „Гласот на Америка“, Трамп се надева дека со подобрувањето на односите со Северна Кореја, ќе се подигне неговиот историски низок рејтинг, кој последните неколку недели почнал да се подобрува.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top