Реакција на ВМРО-ДПМНЕ во врска со тврдењата на Шеќеринска

За тврдењата на Радмила Шекеринска вечерва реагираа од ВМРО-ДПМНЕ: од партијата наведуваат дека потпретседателката на СДСМ лаже кога борува дека некој од ВМРО барал амнестија..

„Kолку и да испраќа потсвесни пораки за амнестија, ниту таа, ниту Шилегов, ниту Заев смеат да бидат амнестирани за криминалите кои ги сториле. Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов и останатите членови на криминогеното раководство на СДСМ да бидат аболицирани како Заев, наведуваат од ВМРО и додаваат дека одговорност ќе има и за исплаќаните кирии и за скапите јахти, бонбона бизнисот и раскрчмувањето на државните интереси.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top