Реал Мадрид, Баерн Минхен и Манчестер Сити се пласираа во осминафиналето на ЛШ

Во дербито на вечерта, Јувентус и Реал Мадрид одиграа 2:2..

Екипите на Реал Мадрид, Баерн Минхен и Манчестер Сити обезбедија палсман во нокаут фазата во Лигата на шампионите. 

Во дербито на вечерта, Јувентус и Реал Мадрид одиграа 2:2. Со овој освоен бод, екипата од Мадрид го потврди пласманот во нокаут фазата. 

Манчестер Сити ја победи ЦСКА од Москва со 5:2, Баерн Минхен минимално го порази Пилзен на гостувањето со 1:0 во рамките на Д групата, Баерн и Сити  одат во следната рунда на натпревари.

ГРУПА А

Шахтјор – Баер Л  0-0

Реал Сосиедад – Манчестер Ј.  0-0

ТАБЕЛА: 

 1. Манчестер Јунајтед 8,
 2. Баер Л. 7,
 3. Шахтјор 5,
 4. Реал С. 1

ГРУПА Б

Јувентус – Реал М.  2-2

Копенхаген – Галатасарај  1-0

ТАБЕЛА: 

 1. Реал Мадрид 10 
 2. Галатасарај 4,
 3. Копенхаген 4,
 4. Јувентус 3 

ГРУПА Ц

ПСЖ – Андерлехт  1-1

Олимпијакос – Бенфика  1-0

ТАБЕЛА: 

 1. ПСЖ 10 бода,
 2. Олимпијакос 7,
 3. Бенфика 4,
 4. Андерлехт 1 

ГРУПА Д

Манчестер сити – ЦСКА Москва  5-2

Плзен – Баерн Минхен  0-1

ТАБЕЛА: 

 1. Баерн 12,
 2. Манчестер сити 9,
 3. ЦСКА 3,
 4. Плзен 0Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top