Ременски: Доколку раководството на ВМРО-ДПМНЕ и понатаму блокира, веднаш одиме на избори

Потпретседателката на Собранието, Фросина Ременски попладнево ги повика сите пратеници да преземат одговорност и да ја послушаат волјата на граѓаните кои гласале на референдумот..

-Откако Владата го објави предлогот, ги повикувам сите пратеници да преземат одговорност за иднината на државата. Ги повикувам сите да го поддржат процесот ида гласаат за уставните измени. Доколку раководството на ВМРО-ДПМНЕ и понатаму блокира, останува само да одиме на избори веднаш. Никој да не се надева на амнестија, рече Ременски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top