Ретерира ли Заев во однос на препораките на венецијанската комисија?

Ретерираше ли Заев во однос на препораките на венецијанската комисија?.

Во вчерашната изјава за медиумите тој најави дека ке ја испочитува Венецијанската комисија која е во насока на ревизија на Законот за јазиците а денеска е со став: Нема да дозволимe  да бидеме наивни никој од нас да отвораме повторно некои работи кои би можеле да не поделат.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top