Револуција или фудбалска глупост: Губитниците од квалификациите за Мундијалот ќе играат „куп?“

Некои репрезентации кои во минатото биле редовни учесници на светските првенства, следното лето нема да бидат дел од светската елита во Русија, но се чини дека неуспехот во квалификациите најтешко има падна на Американците..

Селекцијата на Америка минатите години беше редовен учесник на СП, но за ова во Русија не се квалификуваа, своето место и го препуштија на Панама.

Но сега медиуми низ светот дошле до револуционерна идеја, да се формира првенство на губитниците, нешто како Мундијалот.

На овој „куп на губитниците“ според американските медиуми, треба да учествуваат сите екипи кои не обезбедија СП.

Селекции како Италија, Хомандија, Гана, Ирска, Чиле и Велс не се квалификуваа, но доколку во потполност се оствари ова како најава, може да гледаме уште еден турнир, иако многумина се сомневаат дека големите репрезентации ќе го прифатат називот „куп на губитници“.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top