Ристоска: СЈО е се уште живо

Cудењето за Талир денеска почна од почеток бидејќи изминати се 90 дена од последното судење..

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на судењето за Талир, изјави дека СЈО се уште постои и функционира. 

Таа вели дека според законот за СЈО, тоа постои до септември идната година. 

Ристоска не откри што ќе се случува со предметите откако Јавното обвинителство објави дека ќе ги преземе за понатамошно постапување. Рече дека тоа СЈО ќе го објави во текот на денот преку соопштение. 


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top