Ристовски за „Фокус“: Мицкоски ќе добие тужба

Претседателот на Интегра - Македонска Конзервативна Партија одговори на коментарите на Мицкоски.

Претседателот на Интегра, Љупчо Ристовски во изјава за „Фокус“ вели дека со тужба ќе одговорат на денеска изнесените обвинувања од страна на Христијан Мицкоски дека Интегра и нејзиниот лидер биле финансирани од друга партија.

- Ќе одговориме со тужба до Мицковски за невистини и лаги, кусо изјави Ристовски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top