Родителите на Меланија Трамп станаа државјани на САД

Не е познато кој стои зад гаранциите на родителите на првата дама на САД , Меланија Трамп..

Виктор и Амалија Кнавс , покрај ќерката Меланија се најпознатите жители на словенечкото место Севнице. Тие вчера положија заклетва и станаа граѓани на САД . До сега таму живееја како трајно населени жители.

Откако положија заклетва не сакаа за државјанството да даваат посебни изјави за медиумите . Таткото на Меланија Трамп , само кусо им с езаблагодари на новинарите , кои го прашуваа како се чуствува сега кога станал државјанин на САД.

Адвокатот на родителите изјавил дека тие сами поднеле барање за државјанство , дека немале никакви погодности , но не одговори на прашањето кој ги спонзорирал нивните зелени карти.

Според американските медиуми , токму претседателот Доналд Трамп го отежна влезот на мигрантите во САД , како и престојот на луѓето кои со години живеат цо Америка. Трамп се изјасни и дека е против ваквиот начин на добивање државјанство по семејна линија. Портпаролот на првата дама на САД немал коментар , а изостана и твит на претседателот Трамп.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top