Роналдињо што направи? Ќе се жени истовремено со две девојки

Своевремено најдобриот фудбалер во светот, Бразилецот Роналдињо повторно го привлече вниманито на јавноста, но не поради некоја фудбалска магија како што сме навикнати од него..

Причината е што поранешната ѕвезда на Барселона и неколку други европски гиганти се реши да се жени и тоа со две девојки.

Тој во јануари им го дал свршувачкиот прстен, а веќе се планира и свадба за во август. Имињата на двете среќнички се Присила Коелјо и Беатриз Соуза со кои како што вели во хармонија живее заедно од декември.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top