РУСИЈА НЕ ГО МЕНУВА СТАВОТ: За нив сме Македонија, а не Северна

Русија се спротиставува на Преспанскиот договор..

За Русија има само Република Македонија, не Северна, напишаа од Руската федерација на Твитер. 

Додваат дека така ја признале нашата земја пред 26 години и ставот не го менуваат. Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top