Руски фудбалер прави луд трансфер - промени 3 клуба во 10 ден-

Минатите години во фудбалот бевме сведоци на многу трансфери, играчи кои променија многу клупски бои, но никогаш немавме трансфер на играч кој во 10 дена промени три клуба..

Алексеј Сутормин е главна улога ова лето, во еден од најчудните трансфери.

Овој офанзивен играч минатата недела премине од Оренбург во Рубин Казан, а сега е на пат да потпише за Зенит.

Сутормин во Рубин ги чинеше 2 милиони евра, потпиша на две години, но сега одеднаш сака во редовите на шампионот.

Интересно е што овој 25 годишен играч на 28 јуни беше на преговори со Зенит, а ден покасно потпиша за Рубин.

Доколку Оренбург се согласи, деновиве Сутормин ќе потпише со Зенит и тоа ќе биде негов 3 клуб во 10 дена.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top