Ружин: Дали БЕСА одработува за некоја друга страна?

Професорот Нано Ружин смета дека тоа што е договорено меѓу страните во Договорот од Преспа не треба да се менува и го поставува прашањето дали БЕСА можеби одработува за некоја трета страна..

-Заев настапи многу попустливо. Се поставува прашањето дали БЕСА одработува за некоја друга страна. Ни самиот Заев не може тоа да го прифати, рече Ружин во вечерашното гостување на телевизија Телма.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top