САД во минатото ги окупираше и војуваше, сега им нуди оружје за продажба

Доналд Трамп, американскиот претседател денеска пристигна во Филипините, на последната посета од неговата 13-дневна турнеја во Азија..

Во изминатите денови беше во Виетнам каде што компанија од таа држава и од САД потпишале договори вредни 12 милијарди долари.

Интересно Трамп на премиерот на Виетнам, Нгуен Суан Фук, му предложил да купи американски ракети и воена техника.

„САД ја произведуваме најдобрата воена техника и авиони“, изјавил јасно и недвосмислено, Трамп пред да замине за Манила на Самитот на Асоцијацијата на државите од Југоисточна Азија (АСЕАН).



Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.




Scroll To Top