САМИТ НА ЕУ: Лидерите на видеоконференција во заедничка борба против Ковид-19

Тоа ќе биде трета видео конференција посветена на координативните напори за борба против новиот коронавирус..

Редовниот пролетен Самит на Европската Унија денеска за прв пат ќе се одржи преку видеоконнференција. 

Главната тема за која ќе разговараат лидерите на земјите-членки на Европската Унија ќе се однесува на заеднички напори за борбата против ширењето на пандемијата на коронавирусот, како и за намалување на економските последици што во моментов ги прави здравствената криза.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top