Сандерс: Набрзо ќе се знае дали Северна Кореја е спонзор на тероризмот

Претседателот на САД, Доналд Трамп следната недела ќе објави дали Северна Кореја ќе биде ставена на американската листа на држави кои спонзорираат тероризам, соопшти Белата куќа..

– Верувам дека претседателот ќе соопшти… на почеток од следната недела, изјави портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс.

На црната листа на САД во моментот се наоѓаат само три држави – Иран, Сирија и Судан.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top