Сашо Наумовски даде оставка од функцијата претседател на УМС ВМРО-ДПМНЕ - Австралија

Соопштение за јавноста.

Претседателот на УМС ВМРО-ДПМНЕ за Австралија, Сашо Наумовски си поднесе оставкса од функцијата. Во неговото соопштение се наведува следното:

Почитувани членови и симпатизери на Унија на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ за Австралија

Јас, Сашо Наумовски, ве известувам дека поднесувам неодповиклива оставка од местото претседседател на Унија на Млади Сили. Го замолувам раководството да повика состанок во најбрзо време за да се назначи нов претседател.

Со почит

Сашо НаумовскиCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top