СДСМ ќе одржи митинг пред Влада, ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

СДСМ и коалицијата „Живот во Македонија“ вечерва ќе го одржи централниот митинг во изборната кампања. Митингот ќе се одржи со почеток во 18 часот часот пред Владата..

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одржи митинзи во Радовиш и во Струмица, а нејзини претставници во текот на денот ќе имаат средби со граѓани во Василево, Ново Село, Босилево и Конче.

ДУИ ќе има средби со граѓани во Охрид и во Струга, а Беса во Желино.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top