СДСМ започнува со караванот трибини ,,На прав пат”

Под слоганот „На прав пат“ СДСМ започнува караван на отворени, јавни трибини со граѓаните ширум републиката..

На повеќе од 20 граѓански форуми, директно со граѓаните, (очи в очи), да ги слушнеме нивните ставови, но и да го презентираме сработеното во изминатите 2 години. За секој регион, за секое неше населено место. Ги повикуваме граѓаните да ни се приклучат, како што се приклучија на промените, како што се приклучија на напредокот, на нашите маалски и урбани средби, и да дадат свој придонес. – истакна на прес конференција Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ.

Првата трибина започнува оваа сабота, 5ти октовмри во Штип, а на неа ќе учествува и претседателот на СДСМ, Зоран Заев, најави Николоски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top