СДСМ: Заврши времето на партизирани и заробени институции со кои управуваше Груевски

Заврши времето на партизирани и заробени институции.

Заврши времето на партизирани и заробени институции кои наместо во служба на граѓаните работеа во служба на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, реагираа од владејачката СДСМ.

– Согласно реформскиот План 3-6-9 на Владата предводена од СДСМ, почнат е процесот на ослободување и професионализација на институциите заробени и злоупотребувани од страна ВМРО-ДПМНЕ. 

Таквиот процес ќе продолжи и по локалните избори кога ќе се ослободат и институциите на локално ниво – се наведува во партиското соопштение.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top