Се јави и Мурињо по шоковите кои ги приредија Ајакс и Јунајтед

По пласманот на Ајакс и Манчестер Јунајтед во четвртфиналето во ЛШ, стигнаа честитките од Жозе Мурињо за тренерите на двете екипи..

По првите осминафинални пресметки, Ајакс и Јунајтед беа екипите кои беа пред елиминација, но го сторија невозможното, победија нагости и ги изненадија сите.

„Честитки до Тен Хаг и Солскјер, тренерите на двете екипи, ова за нив е голем успех. Почит за нив, ова е голем резултат за двете екипи, беа ментално силни, имаа верба во себе, ова се посебни денови за двајцата тренери“, порача Мурињо.

Мурињо по заминувањето од Манчестер Јунајтед, е слободен агент, а како штп пишуваат шпанските медиуми, Португалецот е блиску до кам-бек во Реал Мадрид.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top