Thursday, August 11, 2022

Австралија

Македонија

Шахот ќе биде изборен предмет во основните училишта

Подобрување на концентрацијата, меморијата, математичките вештини, читањето, логичкиот начин на размислување, креативноста и критичкото размислување. Ова се само дел од придобивките за едно дете...

СЕ ИСТРАЖУВА ДАЛИ БИЛА ЕВРЕЈСКА КУЌАТА ВО КОЈА Е БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ ВО БИТОЛСКОТО ЕВРЕЈСКО МААЛО

Куќата во која е сместен бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, именуван по соработник на фашистите во Втората светска војна,  битолчани ја познаваат како...

Свет

Технологија

Спорт

Балканот се збогува од Кирил Дојчиновски: Ц. Звезда со емотивна порака.., ФФМ, Брегалница и бројни личности со последно збогум! (ФОТО)

Македонија и македонскиот спорт денеска се збогуваат со едно од најголемите фудбалски имиња во својата историја, Кирил Дојчиновски. Но, се збогува и Балканот и...

ОФИЦИЈАЛНО: Вернер се врати во РБ Лајпциг, Челзи доби 20 милиони евра!

Германскиот напаѓач Тимо Вернер реши да ја напушти Премиер лигата и се врати да тресе во Бундеслигата, во поранешниот клуб РБ Лајпциг. По лошата...

Словенечкиот супер талент „го рецна“ Манчестер и замина во Лајпциг за – двојно помалку пари!

Го нарекуваа дури и наследник на Кристијано Роналдо, не само поради добрите партии во Салцбург, туку и по стилот на игра, меѓутоа од врската...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
13.9 ° C
14.9 °
12.7 °
60 %
8.8kmh
100 %
Thu
14 °
Fri
15 °
Sat
13 °
Sun
13 °
Mon
13 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Клетки од мртво животно вратени во живот!

„Неверојатно, вџашени сме“, „ќе мора да ја редефинираме смртта“, „од мртов организам, назад, во жив“ се само некои од реакциите, и тоа не само...

Спорулина најбогат извор на биоразградливо железо

Спирулината е храна која содржи железо неколку пати повеќе од било која храна на планетава. Типичните додатоци за исхрана кои содржат железо организмот тешко...

Напиток кој ги чисти артериите, го регулира крвниот притисок и го одржува здравјето на бубрезите – доволни се 2 чаши дневно

Крвниот притисок е како термометар за здравјето. Високиот крвен притисок значи дека вашето срце работи потешко за да испумпа крв, а тоа е опасно...

Најново

Популарно