Се отпечати Епархиското православно џебно календарче за 2018 лето Господово

Календарот ќе биде достапен во сите цркви на Австралиско – сиднејската епархија..

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Дебарско – кичевски и Администратор Австралиско – сиднејски г. Тимотеј, во издание на Австралиско – сиднејската епархија – излезе од печат Православниот календар за 2018 година на македонски и англиски јазик.

Новиот православен календар, за православните верници е достапен во сите цркви на Австралиско – сиднејската епархија.

Календарчето е со поголеми димензии од вообичаеното и со поголеми букви за читање.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top