Се се враќа - се се плаќа: Како Ферги синоќа во Рим го наплати својот пораз од Барселона во 2009

Доколку неколкупати во ЛШ не налеташе на Барселона во Лигата на шампионите, тој сигурно ќе беше уште поуспешен и еден од најтрофејните во Европа, но загуби две финалиња, во Рим 2009 и во Лондон 2011 од Барселона..

Доколку неколкупати во ЛШ не налеташе на Барселона во Лигата на шампионите, тој сигурно ќе беше уште поуспешен и еден од најтрофејните во Европа, но загуби две финалиња, во Рим 2009 и во Лондон 2011 од Барселона.

Синоќа Барселона играше токму на стадионот каде 2009 година победија против Манчестер Јунајтед со 2:0, а претседателот на Рома по синоќешното бурно славје на својата екипа, имаше интересна забелешка и констатација.

Фергусон беше присутен на натпреварот во свечената ложа а претседателот на Рома, Џим Палота порача: „Затоа го доведов Алекс Фергусон вечерва, да ни донесе среќа против Барселона“.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top