Се сруши авион со 12 патници, нема преживеани

Уште не се познати причините за несреќата..

Авион со 12 патници се сруши денеска во близина на местото Сан Мартин во Колумбија, јавија локалните медиуми.

Според наводите, нема преживеани.

Колумбиските медиуми истакнуваат дека авионот и припаѓал на компанијата „Ласер“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top